Matek feledat, valaki segít? Gyorsan kéne!


5*a+17=52

78+4*b=7*b

2*c-3=c+17

9*d-8=73



2019. máj. 13. 14:00
 1/3 anonim ***** válasza:
igen
2019. máj. 13. 14:16
 2/3 anonim ***** válasza:

Ezek tohadt könnyűek

Csak lusta vagyok mindent most leírni :D

2019. máj. 13. 14:22
 3/3 sharkxxx ***** válasza:
100%

Átcsoportosítod az ismeretleneket az egyik oldalra, az ismerteket a másik oldalra. Utánna egyszerűsítel.

5*a + 17 = 52

5*a = 52 - 17

a = (52 - 17)/5

a = 7


78 + 4*b = 7*b

78 = 7*b - 4*b

78 = (7 - 4)*b

78 = 3*b

78/3 = b

b = 26


2*c - 3 = c + 17

2*c - c = 17 + 3

(2 - 1)*c = 14

1*c = 14

c = 14


9*d - 8 = 73

9*d = 73 + 8

9*d = 81

d = 81/9

d = 9

2019. máj. 13. 14:54