5*a+17=52
78+4*b=7*b
2*c-3=c+17
9*d-8=73
2019. máj. 13. 14:00
2/3 anonim válasza:
Ezek tohadt könnyűek
Csak lusta vagyok mindent most leírni :D
3/3 sharkxxx válasza:
Átcsoportosítod az ismeretleneket az egyik oldalra, az ismerteket a másik oldalra. Utánna egyszerűsítel.
5*a + 17 = 52
5*a = 52 - 17
a = (52 - 17)/5
a = 7
78 + 4*b = 7*b
78 = 7*b - 4*b
78 = (7 - 4)*b
78 = 3*b
78/3 = b
b = 26
2*c - 3 = c + 17
2*c - c = 17 + 3
(2 - 1)*c = 14
1*c = 14
c = 14
9*d - 8 = 73
9*d = 73 + 8
9*d = 81
d = 81/9
d = 9