2019. ápr. 21. 18:34
2/3 anonim válasza:
Két egyenletet kell felírnod, attól függően, hogy 1900-as években vagy a 2000-es években született embereket vizsgálsz.
(1+9+x+y)*2=2019-(1900+10x+y)
(2+0+x+y)*2=2019-(2000+10x+y)
Rendezd az egyenleteket és remélhetőleg rájössz a megoldásra
3/3 anonim válasza:
Az első megoldásából kimaradtak a 2011-ben született 8 évesek.