Hány évesek lehetnek 2019-ben azok a személyek, akiknek életkoruk kétszer annyi mint a születési évük számjegyeinek összege? Hány éves a legfiatalabb? Mikor született a legidősebb?

2019. ápr. 21. 18:34
 1/3 anonim válasza:
14, 38, 50
2019. ápr. 21. 18:51
 2/3 anonim ***** válasza:

Két egyenletet kell felírnod, attól függően, hogy 1900-as években vagy a 2000-es években született embereket vizsgálsz.


(1+9+x+y)*2=2019-(1900+10x+y)


(2+0+x+y)*2=2019-(2000+10x+y)


Rendezd az egyenleteket és remélhetőleg rájössz a megoldásra

2019. ápr. 21. 18:57
 3/3 anonim ***** válasza:
Az első megoldásából kimaradtak a 2011-ben született 8 évesek.
2019. ápr. 21. 19:00