Sin 7x? sin 7x az = 1? tehát ha nem osztom el semmivel akkor egyenlo 1el? illetve ilyenkor megcsinálhatom azt hogy elosztom 7x el és szorzom 7el?

2019. ápr. 18. 22:04
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha az a kérdés, hogy a sin(7x)=1 egyenletet hogyan kell megoldani, akkor:


7x = pi/2 + k*2pi, 7-tel osztás után

x = pi/14 + k*2pi/7, ahol k tetszőleges egész szám

2019. ápr. 18. 22:09
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
Hányadikos vagy? Nem értem mert 7.-es vagyok
2019. ápr. 18. 22:31
 3/10 anonim ***** válasza:
53%

Az egyenletek lényege megvan??

Ha azt írod le, hogy

14x+8-3:11=32 (csak írtam valamit), akkor az egyenő a 32vel. A te esetedben is azért van ott egyenlőség jel, mivel a 7x értéke egyenlő 1-el.

Ha 7x el osztasz akkor egyik oldalon semmi nem marad. Mivel nem nullával lenne egyenlő a másik oldal. De egyes se állna ott.

2019. ápr. 18. 22:38
 4/10 A kérdező kommentje:

de ha elosztom 7xel és szorzom 7el akkor már ugyanannyi az érték mint eredetileg?

ez a kérdés???!

2019. ápr. 18. 22:40
 5/10 anonim ***** válasza:
0%

7x=1 /:7x

=1:7x /*7

=1:7x*7 (itt mind a két oldalt szoroznád, de a másik oldalt nincs mit szorozni, mert semmi nincs ott)


Szerinted egyenlő??

Vagy neked mi a gondolatmeneted

2019. ápr. 18. 23:37
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
Öhmm.. 7x : 7x = semmi?
2019. ápr. 19. 00:33
 7/10 anonim ***** válasza:

Nem!


A logaritmus képét nézd meg koordinátarendszerben és memorizáld. Sokkal jobban át tudod gondolni a problémát, ha gondolatban ott lebeg előtted a függvény képe.


De akár azt is megteheted, hogy x helyére elkezdesz számokat behelyettesíteni és számológéppel kiszámolod:


sin(7*1)*7*1 = 0,853

sin(7*2)*7*2 = 3,387

sin(7*3)*7*3 = 7,526


Igazából a kérdésedre már a legelső választ ad, mert nem "1" a végeredmény.

2019. ápr. 19. 21:50
 8/10 A kérdező kommentje:

Bocsánat ha rosszul tettem fel a kérdést.

Ez függvény határérték számitás feladat lenne.


Tehát lim->0 sin7x/sin3x ez a feladat.


A kérdésem az pedig az hogy pl. Megtehetem azt hogy sin7x et elosztom 7xel és szorzom 7el? Ugyanez a sin3x el? Tehát ilyenkor az érték nem változik ugye?

2019. ápr. 19. 23:16
 9/10 A kérdező kommentje:

Bocsánat.


Lehagytam az x et a limes után.

Tehát lim x->0 sin7x/sin3x

2019. ápr. 19. 23:18
 10/10 anonim ***** válasza:

Ha 7x-el osztod el, akkor 7x-el (nem 7-el!) is kell beszoroznod, hogy ne változzon a kifejezés.


Egyébként semmit nem érsz el vele, mert ez tipikusan az a feladat, amit L'Hospital-szabállyal lehet megoldani. Sőt! Már ránézésre lehet látni belőle, hogy 7/3 lesz a határértéke. :)

2019. ápr. 19. 23:29