Kör egyenlete feladatban valaki segítene?


Érettségire készülök, teljesen elakadtam ennél a feladatnál:


A kör egyenlete x(2)+y(2)-6y+5=0 . Számolja ki a kör sugarát!

Mutassa meg a számolás folyamatát is.


A (2) részek 'négyzeten'-t akarnak szimbolizálni. :)


Tudom a kör egyenletét, de nem tudom, ebből ogyan kellene kialakítani egy olyat. :/



2019. ápr. 13. 13:20
 1/2 anonim ***** válasza:

x² oké így ahogy van, a kör alapegyenlete alapján legyen belőle (x-0)²

y²-6y -t át kell alakitani valamiféle (y-c)²±c formátumra:

y²-6y = (y-3)²+9

Node itt neked van egy +9-ed, ami nem köll, akkor vegyünk el 9-et...

y²-6y = (y-3)²-9


Mindebből az eredeti egyenleted: x² + (y-3)²-9 +5 = 0


Minden konstanst rendezz a jobb oldalra:

x² + (y-3)² = 4


REmélem ebből már látod hogy mekkora a sugár :)

2019. ápr. 13. 13:47
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, teljesen érthető! :)
2019. ápr. 13. 19:27