Érettségire készülök, teljesen elakadtam ennél a feladatnál:
A kör egyenlete x(2)+y(2)-6y+5=0 . Számolja ki a kör sugarát!
Mutassa meg a számolás folyamatát is.
A (2) részek 'négyzeten'-t akarnak szimbolizálni. :)
Tudom a kör egyenletét, de nem tudom, ebből ogyan kellene kialakítani egy olyat. :/
2019. ápr. 13. 13:20
1/2 anonim válasza:
x² oké így ahogy van, a kör alapegyenlete alapján legyen belőle (x-0)²
y²-6y -t át kell alakitani valamiféle (y-c)²±c formátumra:
y²-6y = (y-3)²+9
Node itt neked van egy +9-ed, ami nem köll, akkor vegyünk el 9-et...
y²-6y = (y-3)²-9
Mindebből az eredeti egyenleted: x² + (y-3)²-9 +5 = 0
Minden konstanst rendezz a jobb oldalra:
x² + (y-3)² = 4
REmélem ebből már látod hogy mekkora a sugár :)
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, teljesen érthető! :)
2019. ápr. 13. 19:27