Elhanyagolható súlyú 2 m hosszú rúd végére 3kg, illetve 4kg súlyú testeket függesztünk fel.
A) Hol kell a rudat alátámasztani, hogy vízszintes egyensúlyi helyzetben legyen?
B) Mekkora erővel hat a támasz a rúdra?
Anyukámmal az a feladatot megcsináltuk, de nem a képlet alapján, hanem következtetéssel.
200:7=28,57
28,57*3=85,71
28,57*4=114,28
Kerekítve kijött a 200 megoldásnak. Képletbe hogy lehet ezt beírni. Előre is köszönöm a segítséget.
2019. ápr. 4. 19:42
1/2 anonim válasza:
A.)
A két forgatónyomatéknak egyenlőnek kell lennie.
M1 = F1 * k1 = 30 * k1
M2 = F2 * k2 = 40 * (2-k1)
==>
30 k1 = 40 * (2-k1)
30 k1 = 80 - 40 k1
70 k1 = 80
k1 = 8/7 m ==> k2 = 6/7 m
B.)
30 N + 40 N = 70 N
2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítséged! :)
2019. ápr. 4. 19:58