Hogyan kell megoldani ezt a fizika feladatot?


Elhanyagolható súlyú 2 m hosszú rúd végére 3kg, illetve 4kg súlyú testeket függesztünk fel.


A) Hol kell a rudat alátámasztani, hogy vízszintes egyensúlyi helyzetben legyen?


B) Mekkora erővel hat a támasz a rúdra?


Anyukámmal az a feladatot megcsináltuk, de nem a képlet alapján, hanem következtetéssel.


200:7=28,57

28,57*3=85,71

28,57*4=114,28

Kerekítve kijött a 200 megoldásnak. Képletbe hogy lehet ezt beírni. Előre is köszönöm a segítséget.



2019. ápr. 4. 19:42
 1/2 anonim ***** válasza:

A.)

A két forgatónyomatéknak egyenlőnek kell lennie.

M1 = F1 * k1 = 30 * k1

M2 = F2 * k2 = 40 * (2-k1)

==>

30 k1 = 40 * (2-k1)

30 k1 = 80 - 40 k1

70 k1 = 80

k1 = 8/7 m ==> k2 = 6/7 m

B.)

30 N + 40 N = 70 N

2019. ápr. 4. 19:52
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítséged! :)
2019. ápr. 4. 19:58