Kir01 kérdése:

Van 20 kártya lap abból 3 lap egyforma a többi 17 különböző. A pakliból húzunk 7 lapot. Mekkora annak az esélye, hogy 7 lapból kihúzom azt a bizonyos 3 lap egyikét?


2019. ápr. 2. 23:11
 1/3 tatyesz ***** válasza:

Összes eset: 20 lapból 7-et húzol, (20 7)=77520 (20 alatt a 7)

Kedvező: Kihúzod a 3 egyformát és még 4-et a 17 "rossz" lap közül: (3 3)·(17 4)=1·2380=2380


p=2380/77520=0,0307

2019. ápr. 2. 23:55
 2/3 anonim ***** válasza:

Annak az eselye, hogy egyiket se huzod ki:

P=(17 alatt a 7) / (20 alatt a 7)


Annak az eselye, hogy legalabb 1et kihuzol 1-p

2019. ápr. 3. 08:25
 3/3 tatyesz ***** válasza:
Valóban Ifjútitáné a jó megoldás.
2019. ápr. 3. 14:07