Az alap oldat sűrűsége 0,90kg/l

2019. ápr. 1. 13:31
 1/2 anonim ***** válasza:
1 liter 0,6 mólos ammónia oldatban 0,6*(14+3*1)=10,2 g ammónia van. Ha ez a tömeg jelenti a higítandó oldat 28%-át, akkor eredetileg 10,2*(100/28)=36,4 g-nyi oldatot kell felhigítanunk 1 literre. Mivel a higítandó oldat sűrűsége 0,9 kg/l=0,9 g/ml, ezért 36,4/0,9=40,4 ml ennek a higítandó oldatnak a térfogata.
2019. ápr. 1. 23:06
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2019. ápr. 2. 07:53