Fizika házihoz kéne egy kis segítség! Egy óra bizonyos hosszúságú, fonalingának tekinthető ingája szobahőmérsékleten pontosan jár. Az inga szála rézből készült. Késik vagy siet az óra ha megnő a hőmérséklet és miért?


2019. márc. 24. 13:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Hőmérséklet nő, inga hossza nő.


Periódusidő az kb. gyök(l)


Periódusidő nő.


Az óra késik.


____________________________________

This post was brought to you by CUPS,

the Cambridge University Physics Society.

2019. márc. 24. 13:36
 2/14 anonim ***** válasza:

"Periódusidő az kb. gyök(l)"


Nem kb, hanem arányos vele...

2019. márc. 24. 19:36
 3/14 anonim ***** válasza:

jó de az kb.


mármint vágod?


hogy így az időskálát ugy választod meg hogy a g az 1 legyen.

és akk nem kb hanem pontosan annyi.

2019. márc. 24. 20:04
 4/14 anonim ***** válasza:
Nem jó akkor sem. A mértékegység nem jön ki. idődimenzió nem egyenlő gyökméterrel...
2019. márc. 24. 20:09
 5/14 anonim ***** válasza:

Lodzsik pali, Lodzsik.


S=v*t, V=10m/s


S=10*t


Vágod skalár mögé képletbe nem szokás kirakni a mértékegységet.


Medzsik :)

2019. márc. 24. 21:15
 6/14 dq ***** válasza:
Kábé gyök(l) s/gyök(m). Így lett definiálva a méter, hogy ez kb igaz legyen.
2019. márc. 24. 21:22
 7/14 anonim ***** válasza:
Ezt nem értem, bocsi. Kifejted?
2019. márc. 24. 21:41
 8/14 anonim ***** válasza:

"Vágod skalár mögé képletbe nem szokás kirakni a mértékegységet."


Na akkor még az én időmben akkora karót kaptál volna erre hogy csak na... Mi az hogy nem szokás? Nevetséges. Nem teljesül az egyenlőség.


A képleted is helyesen:


s= 10m/s *t. Ki kell írni minden esetben a mértékegységet!

2019. márc. 25. 10:15
 9/14 anonim ***** válasza:

Persze, még mit nem :D


v=10t, én azt mondom gyólvanazugy


ugyis a feeling a lényeg, meg h kijöjjön a feladat, nem? :)

2019. márc. 25. 11:23
 10/14 anonim ***** válasza:

> „s= 10m/s *t. Ki kell írni minden esetben a mértékegységet!”

Legjobb egyáltalán nem keverni egy kifejezésen belül a mennyiségek jelét, és más mennyiségek értékét. Most erről hogyan látszik, hogy nem a tömeg tízszerese osztva az úttal? Helyesen

„s = v*t,

ahol v = 10 m/s”.

Vagy pedig

„s = (10 m/s)*(5 s)”

(nem kerestem vissza, mennyi volt a t).

2019. márc. 26. 16:07
1 2