Egy áramkörben párhuzamosan kapcsolunk egy 400 ohmos és egy 250 ohmos ellenállást. Az áramforrás feszültsége 24V.Számítsd ki az ellenálláson átfolyó áram erősségét, valamint ezek teljesítményét.
Köszönöm előre is!
2019. márc. 24. 10:36
1/1 anonim válasza:
Mivel párhuzamos a kapcsolás, ezért mindkét ellenálláson azonos a feszültség. I=U/R képletből a 400 ohmos ellenálláson I=24V/400Ω=0,06A áram folyik, a 250 ohmos ellenálláson pedig i=24V/250Ω=0,096A áram folyik.
Teljesítmény képlete az P=U*I, tehat az első teljesítménye P=24V*0,06A=1,44W, a másodiké pedig P=24V*0,096A=2,304W.