2019. márc. 20. 09:26
1/1 anonim válasza:
Feltéve, hogy az égés tökéletes volt, az éter minden szénatomja egy-egy szén-dioxid molekulába került, így a szén-dioxid anyagmennyisége az éterének annyiszorosa, ahány szénatomot egy étermolekula tartalmazott. Ez a szám pedig
nCO2/néter = (11 mmol)/(2,75 mmol) = 11/2,75 = 4,
tehát ez egy négy szénatomos, gyűrűs, oldalláncot nem tartalmazó telített éter, ami nem lehet más, mint a THF.