Ismeretlen, oladlláncot nem tartalmazó, gyűrűs, telített éter 2,75mmol-ját elégetve 11mmol szén-dioxid keletkezik. Melyik ez az éter?


2019. márc. 20. 09:26
 1/1 anonim ***** válasza:

Feltéve, hogy az égés tökéletes volt, az éter minden szénatomja egy-egy szén-dioxid molekulába került, így a szén-dioxid anyagmennyisége az éterének annyiszorosa, ahány szénatomot egy étermolekula tartalmazott. Ez a szám pedig

nCO2/néter = (11 mmol)/(2,75 mmol) = 11/2,75 = 4,

tehát ez egy négy szénatomos, gyűrűs, oldalláncot nem tartalmazó telített éter, ami nem lehet más, mint a THF.

2019. márc. 20. 13:57