Ha ismerem egy körgyűrű területét akkor hogyan számolok vissza arra h mekkora a belső kör illetve a külső kör sugara ha tudom h a belső kör sugara 0,9-ed része a külső körének?

konkrét számokkal 833.33=R^2xPI-(0,9R)^2xPI na ebből hogyan számolom ki R-t?

2019. márc. 17. 14:51
 1/3 anonim ***** válasza:
R^2-et kiemelsz a jobb oldalon, osztasz az együtthatójával, és gyököt vonsz. Ez alapján megy?
2019. márc. 17. 15:01
 2/3 anonim ***** válasza:

Így jobb?

T = R^2*π – (λ*R)^2*π = R^2*π – λ^2*R^2*π,

ahol λ = r/R a belső és külső kör sugarának hányadosa. R^2-et kiemelve

T = (π – λ^2*π)*R^2,

az együtthatójával osztva

R^2 = T/(π – λ^2*π),

R = gyök(T/(π – λ^2*π)),

r = λ*gyök(T/(π – λ^2*π)).

2019. márc. 17. 15:38
 3/3 A kérdező kommentje:
ahh király köszi szépen, most olyan hülyének érzem magam, ott basztam el mindig h nem emeltem négyzetre a 0,9-et is köszi még egyszer!
2019. márc. 17. 15:53