konkrét számokkal 833.33=R^2xPI-(0,9R)^2xPI na ebből hogyan számolom ki R-t?2019. márc. 17. 14:51
1/3 anonim válasza:
R^2-et kiemelsz a jobb oldalon, osztasz az együtthatójával, és gyököt vonsz. Ez alapján megy?
2/3 anonim válasza:
Így jobb?
T = R^2*π – (λ*R)^2*π = R^2*π – λ^2*R^2*π,
ahol λ = r/R a belső és külső kör sugarának hányadosa. R^2-et kiemelve
T = (π – λ^2*π)*R^2,
az együtthatójával osztva
R^2 = T/(π – λ^2*π),
R = gyök(T/(π – λ^2*π)),
r = λ*gyök(T/(π – λ^2*π)).
3/3 A kérdező kommentje:
ahh király köszi szépen, most olyan hülyének érzem magam, ott basztam el mindig h nem emeltem négyzetre a 0,9-et is köszi még egyszer!
2019. márc. 17. 15:53