Hogy ha vminek a terulete van csak megadva akkor hogy szamolom ki az oldalait?


2019. márc. 9. 19:29
 1/3 anonim ***** válasza:

"vminek a terulete"

Pl. téglalap? Vagy miről van szó?

Ha téglalap, akkor sehogy, végtelen számú megoldása létezik.

2019. márc. 9. 19:33
 2/3 2*Sü ***** válasza:
100%

Meg kell nézni, hogy annak a valaminek a képletében hány változó van. Pl. a kör, illetve bármelyik szabályos sokszög területe felírható egyetlen paraméter – a kör esetén mondjuk a sugár, a sokszög esetén meg mondjuk az oldal hossza – segítségével, így nyilván ez az egy ismeretlen kiszámítható a területből. Ha a terület képletében több változó is van, akkor konkrét értékek nem számítható ki, csak az azok közötti összefüggés írható fel.


Pl. ha egy négyzet területe 100 m², akkor mivel négyzet, a területe:

T = a²

Ebből:

a = √T = √100 = 10 m


Pl. ha egy téglalap területe 100m², akkor mivel a téglalap, a területe:

T = a * b

Két ismeretlen, egy egyenlet, így nem lehet megoldani. Maximum az írható fel, hogy:

a * b = 100

a = 100 / b

b = 100 / a

2019. márc. 9. 20:02
 3/3 A kérdező kommentje:
Igen köszönöm, nem írtam pontosan a kérdést. Téglalapról van szó és ezt nem tudtam hogy két különböző oldal esetében hogy kell kiszámolni. Köszönöm a válaszokat!
2019. márc. 9. 20:07