Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » A Jannus Pannonius- Pannónia...

A Jannus Pannonius- Pannónia dicsérete tételhez, van egy olyan pont hogy értelmezése, és ott hogy idősíkok. Az idősíkokhoz mit írjak?

Figyelt kérdés
Bocsi, nem tudom jobban leírni. Nem találom sehol, pedig csak azt az egyet nem tudom, azt tudom hogy az idősíkok múlt jelen jövő, de mi köze van a vershez?
2010. júl. 2. 14:16
 1/2 anonim ***** válasza:

Remélem, nem késő a válasz! :)


Nos:

Eddig Itália földjén termettek csak a könyvek.

Azaz: VOLT egy időszak, mikor minden tudomány Itáliában volt honos. Ez a múlt, amely pont eddig a versig tartott.


S most Pannónia is ontja a szép dalokat.

Azaz: a vers megírásának korszakában a költészet magyarföldön is fellendült, éppen Janus Pannónius - szal. (Kissé nagyképű a fickó, de így kell szeretni.) Jelen idő, kulcsszava a "most", szemben az előző sor "eddig" - jével.


Sokra becsülnek már, a hazám is büszke lehet rám

Azaz: Az elért eredmények tükrében Jelen pillanatban (már) tisztelik a költőt. Ám ez nem volt mindig így a kulcsszó : "már" ezt jelzi.

Árnyaltabban az első sor nem egyszerűen a múlt, hanem a régmúlt, és ez a sor a jelen és a közelmúlt keveredése.


Szellemem egyre dicsőbb, s általa híres e föld

Azaz: Egy folyamat figyelhető meg, ahogy "egyre" jobb verseket ír a költő, következményeképpen a hazáját is egyre ismertebbé teszi ezzel. A folyamat következménye már a közeljövő, divatosabb szakszóval a belátható jelenhatár.


Vázlatba sűrítve a folyamat:

1. Valamikor régen Itália volt a tudományok otthona (régmúlt, első sor)

2. Elkezdett egy tehetséges ifjú verseket írni és tanulni (közelmúlt, 3 sor, visszautalás)

3. A versei jók, és sokan olvassák itthon és külföldön (jelen idő, második - negyedik sor, átfedések)

4. A nagyszerű versek és a tehetség hatására Pannónia is híres lesz, sőt, valamilyen szinten máris az. (jelen és közeljövő határa - negyedik sor)


Ha valami nem tiszta, szólj nyugodtan!

Sok szerencsét!

2010. júl. 8. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Szia!! Köszönöm a választ, nem mondom hogy késő, de amíg nem jött válasz írtam valamit. És tudod mit? Ugyan ezt!! Úgyhogy most megnyugodtam. :) Köszönöm szépen! ;) Jó éjszakát!
2010. júl. 8. 02:01

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!