Hány valós számpár megoldása van az alábbi egyenletrendszernek?
x(négyzet)+y(négyzet)-x-y=76
xy+x+y=53
2019. febr. 24. 16:37
1/1 anonim válasza:
s=x+y; p=xy helyettesítéssel:
(1) s^2-2s-s=76
(2) p+s=53
ezekből:
s^2+s-182=0
s=13 vagy s=-14
a megfelelő p értékek:
p=40 vagy p=67
ezekből (5;8) vagy (8;5) a megoldások