030415 kérdése:

Melyik a helyes válasz? A,1 B,2 C,3 D,4


Hány valós számpár megoldása van az alábbi egyenletrendszernek?

x(négyzet)+y(négyzet)-x-y=76

xy+x+y=53



2019. febr. 24. 16:37
 1/1 anonim ***** válasza:

s=x+y; p=xy helyettesítéssel:


(1) s^2-2s-s=76

(2) p+s=53


ezekből:

s^2+s-182=0

s=13 vagy s=-14

a megfelelő p értékek:

p=40 vagy p=67


ezekből (5;8) vagy (8;5) a megoldások

2019. febr. 24. 17:12