egy 30 cm hosszúságú Fogas két végére akasztja fel Balázs az 1 kilogram tömegű míg Karcsi a 0,6 kg tömegű kabátját. Hová tegyük a fogas akasztóját hogy a fogas továbbra is viszintes maradjon?2019. febr. 22. 15:14
1/4 anonim válasza:
Ez nm 10. osztály, ez általános iskola. A két forgatónyomaték ugye egyenlő kell, hogy legyen. Nem tudjuk, hol az akasztó, így az egyik erőkar x, a másik 30-x. Az 1 kg tömegű test súlya a Földön kb. 10 N. Tehát:
forgatónyomaték1 = 10 N * x cm = 10x Ncm
forgatónyomaték2 = 6 N * (30-x) cm = (180 - 6x) Ncm
10x = 180 - 6x
2/4 Fizikakedvelő válasza:
A kabátok önsúlyuknál fogva forgatónyomatékot fognak kifejteni. A forgatónyomaték mindig az erő nagyságának és az ún. erőkarnak a szorzata. Az erőkar az erő hatásvonalának a forgástengelytől mért távolsága.
Na mármost ha vízszintesen akarjuk tartani ezt a rendszert,akkor egyensúlyi feltételnek kell teljesülnie. A kabátok által kifejtett forgatónyomatékoknak meg kell egyeznie.
Innen menni fog?
3/4 Fizikakedvelő válasza:
#1:Hogy te mindig megelőzöl!!:D
4/4 anonim válasza:
#16.06 Én csak a megoldást írtam le, te viszont szépen kifejtetted az elméletet. :-)