10. -es fizika hazi ha segitenetek azt nagyon megkoszonnem! (? )

egy 30 cm hosszúságú Fogas két végére akasztja fel Balázs az 1 kilogram tömegű míg Karcsi a 0,6 kg tömegű kabátját. Hová tegyük a fogas akasztóját hogy a fogas továbbra is viszintes maradjon?

2019. febr. 22. 15:14
 1/4 anonim ***** válasza:

Ez nm 10. osztály, ez általános iskola. A két forgatónyomaték ugye egyenlő kell, hogy legyen. Nem tudjuk, hol az akasztó, így az egyik erőkar x, a másik 30-x. Az 1 kg tömegű test súlya a Földön kb. 10 N. Tehát:

forgatónyomaték1 = 10 N * x cm = 10x Ncm

forgatónyomaték2 = 6 N * (30-x) cm = (180 - 6x) Ncm

10x = 180 - 6x

2019. febr. 22. 16:02
 2/4 Fizikakedvelő ***** válasza:

A kabátok önsúlyuknál fogva forgatónyomatékot fognak kifejteni. A forgatónyomaték mindig az erő nagyságának és az ún. erőkarnak a szorzata. Az erőkar az erő hatásvonalának a forgástengelytől mért távolsága.


Na mármost ha vízszintesen akarjuk tartani ezt a rendszert,akkor egyensúlyi feltételnek kell teljesülnie. A kabátok által kifejtett forgatónyomatékoknak meg kell egyeznie.


Innen menni fog?

2019. febr. 22. 16:05
 3/4 Fizikakedvelő ***** válasza:
#1:Hogy te mindig megelőzöl!!:D
2019. febr. 22. 16:06
 4/4 anonim ***** válasza:
#16.06 Én csak a megoldást írtam le, te viszont szépen kifejtetted az elméletet. :-)
2019. febr. 22. 16:08