2019. jan. 16. 18:45
1/2 A kérdező kommentje:
A helyes elvileg, hogy (4 alatt a 2)*(1/4)^2*(1/2)^2, de hogy jön ez ki?
2019. jan. 16. 19:34
2/2 anonim válasza:
A 4 lapból (4alatt a 2) féle képpen tudsz treffet húzni. (A 4 lap sorrendjének tekintetében.)
Annak az esélye, hogy treffet húzol, 13/52=1/4 (az 52 lapból 13 treff).
Annak az esélye hogy ne káró legyen és ne treff, 26/52=1/2. Mivel 2 ilyen lapot húzol, ezt a négyzetre emeled.
Mivel ezek egymást NEM kizáró események, a tényezőket összeszorzod.