[link]

2019. jan. 13. 17:33
 1/2 anonim ***** válasza:

F(x)=m*x+b képletbe behelyettesítesz.


m*(-1)+b=2

m*1+b=8


Összeadod a két egyenletet 2*b=10 amiből b=5 ebből m+5=8 azaz m=3.

Tehàt f(x)=3*x+5

f(0)=3*0+5=5

f(x)=3*1000+5=3005


Koordinátarendszerben megkeresed a (-1;2) és (1;8) pontokat és összekötöd vonalzóval.

2019. jan. 13. 17:46
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2019. jan. 13. 17:47