Mekkora az egyenlő szárú háromszög kerülete, ha a terület 80cm2 és szárszöge 40°?2019. jan. 13. 09:28
1/3 anonim válasza:
Ha a szárak hossza b, akkor felírhatod a szinuszos területképletet:
b*b*sin(40°)/2 = 80 cm
Ha ez megvan, akkor már az alapot is meg tudod határozni, a kerülethez pedig csak az oldalakat kell összeadni.
2/3 anonim válasza:
Ha behúzod a háromszög szárszögéhez tartozó magasságvonalát, két, egyenként 40 cm2-es derékszögű háromszöget kapsz, 70 és 20 fokos szögekkel. Ha az eredeti háromszög alapját a-val jelölöd, akkor a kis háromszög területére:
(a/2)*[(a/2)*tg70]=40*2, amiből a=négyzetgyök(320/tg70)
Ha a értéke megvan, akkor a kerület is megkapható a
K=a+2*[(a/2)/cos70]=a*(1+1/cos70) kifejezéssel.
3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen
2019. jan. 13. 19:37