Egyenlő szárú háromszög kerületének kiszámolása?

Mekkora az egyenlő szárú háromszög kerülete, ha a terület 80cm2 és szárszöge 40°?

2019. jan. 13. 09:28
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha a szárak hossza b, akkor felírhatod a szinuszos területképletet:


b*b*sin(40°)/2 = 80 cm


Ha ez megvan, akkor már az alapot is meg tudod határozni, a kerülethez pedig csak az oldalakat kell összeadni.

2019. jan. 13. 10:14
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha behúzod a háromszög szárszögéhez tartozó magasságvonalát, két, egyenként 40 cm2-es derékszögű háromszöget kapsz, 70 és 20 fokos szögekkel. Ha az eredeti háromszög alapját a-val jelölöd, akkor a kis háromszög területére:


(a/2)*[(a/2)*tg70]=40*2, amiből a=négyzetgyök(320/tg70)


Ha a értéke megvan, akkor a kerület is megkapható a


K=a+2*[(a/2)/cos70]=a*(1+1/cos70) kifejezéssel.

2019. jan. 13. 10:56
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen
2019. jan. 13. 19:37