Kartonból egy 4 oldalú hasáb alakú ceruzatartót készitünk. Tudjuk hogy az alapél hossza 6cm es a hasáb magassága 10cm.
ha lehet magyarázatot is kérnék ,és köszi a válaszokért
2019. jan. 12. 00:04
1/2 anonim válasza:
Ez egy hasáb/kocka felület, térfogat számítás. Rohadtul nincs rajata mit magyarázni, megnézet a képletet, kiszámolod.
2/2 anonim válasza:
Hasáb térfogata: 6*6*7=2520 cm^3 (mert 7 cmig rakjuk tele kockákkal)
Dobókocka éle 10 mm = 1 cm így a térfogata 1*1*1=1 cm^3
Mivel 252:1=252 ezért 252 darab dobókocka fér a négyzet alapú egyenes hasábba.
Mivel a ceruzatartó felül nyitott ezért a szükséges kartonpapír: 6*6=36 cm^2 (ez az alja) + 4*6*10=240 cm^2 (ez a négy oldala)
36+240=275 cm^2 kartonpapír kell.
Javaslom, hogy a nyolcadikos tankönyvedből keresd meg a hasáb térfogat és felszín képletét!