ANGI 21 kérdése:

A) Hány cm2 kartonra volt szükségünk? B) Az üres ceruzatartóba 7cm magasságig dobókockákat helyezünk, amelyeknek éle 10mm. Hány dobókockát tettünk a ceruzatartóba?


Kartonból egy 4 oldalú hasáb alakú ceruzatartót készitünk. Tudjuk hogy az alapél hossza 6cm es a hasáb magassága 10cm.



ha lehet magyarázatot is kérnék ,és köszi a válaszokért



2019. jan. 12. 00:04
 1/2 anonim ***** válasza:
Ez egy hasáb/kocka felület, térfogat számítás. Rohadtul nincs rajata mit magyarázni, megnézet a képletet, kiszámolod.
2019. jan. 12. 06:41
 2/2 anonim ***** válasza:

Hasáb térfogata: 6*6*7=2520 cm^3 (mert 7 cmig rakjuk tele kockákkal)

Dobókocka éle 10 mm = 1 cm így a térfogata 1*1*1=1 cm^3

Mivel 252:1=252 ezért 252 darab dobókocka fér a négyzet alapú egyenes hasábba.


Mivel a ceruzatartó felül nyitott ezért a szükséges kartonpapír: 6*6=36 cm^2 (ez az alja) + 4*6*10=240 cm^2 (ez a négy oldala)

36+240=275 cm^2 kartonpapír kell.


Javaslom, hogy a nyolcadikos tankönyvedből keresd meg a hasáb térfogat és felszín képletét!

2019. jan. 12. 08:18