A szerelők 155 méter hosszú útvonalon vízvezeték csövet fektettek le nyolc méteres és öt méteres darabokból. Összesen 25 db csövet használtak fel. Hány db 8 m-es és hány db 5 m-es cső kellett? Valaki elmagyarázza nekem egy picit részletesebben? , mert síkhülye vagyok ebből.2019. jan. 9. 18:21
1/2 anonim válasza:
X darab 8 meteres cso
Y darab 5 meteres cso
Ketto egyutt 155 meter
De mi egyebet tudunk meg? Azt hogy 25 darab csovet hasznaltak fel
8x+5y=155
x + y = 25
ezt a ketismeretlenest kell megoldani.
2/2 Koplárovics Béci válasza:
a -> 8 méteres csövek darabszáma
b -> 5 méteres csövek darabszáma
a+b=25 ("Összesen 25 db csövet használtak fel.")
a*8+b*5=155 ("A szerelők 155 méter hosszú útvonalon vízvezeték csövet fektettek le")
Az elsp egyenletből pl b=25-a, ezt behelyettesítve a másodikba:
a*8+(25-a)*5=155, a további megoldást már rád bízom.