A szerelők 155 méter hosszú útvonalon csövet fektetnek le nyolc és öt méteres szakaszok bán. Hogy kell?

A szerelők 155 méter hosszú útvonalon vízvezeték csövet fektettek le nyolc méteres és öt méteres darabokból. Összesen 25 db csövet használtak fel. Hány db 8 m-es és hány db 5 m-es cső kellett? Valaki elmagyarázza nekem egy picit részletesebben? , mert síkhülye vagyok ebből.

2019. jan. 9. 18:21
 1/2 anonim ***** válasza:

X darab 8 meteres cso

Y darab 5 meteres cso

Ketto egyutt 155 meter


De mi egyebet tudunk meg? Azt hogy 25 darab csovet hasznaltak fel


8x+5y=155

x + y = 25


ezt a ketismeretlenest kell megoldani.

2019. jan. 9. 18:29
 2/2 Koplárovics Béci ***** válasza:

a -> 8 méteres csövek darabszáma

b -> 5 méteres csövek darabszáma

a+b=25 ("Összesen 25 db csövet használtak fel.")

a*8+b*5=155 ("A szerelők 155 méter hosszú útvonalon vízvezeték csövet fektettek le")

Az elsp egyenletből pl b=25-a, ezt behelyettesítve a másodikba:

a*8+(25-a)*5=155, a további megoldást már rád bízom.

2019. jan. 9. 18:31