200 g 20 tömegszázalékos és 300 g 40 tömegszázalékos oldatot összekeverünk. Hány tömegszázalékos a keletkezett oldat?


#kémia #tömegszázalék #nem fog az agyam #hol a logika
2019. jan. 8. 20:46
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

tömegszázalék=oldott anyag tömege/össztömeg

Kiszámolod mennyi oldott anyag van a két oldatban, azokat összeadod. És elosztod a teljes tömeggel.

2019. jan. 8. 20:56
 2/8 A kérdező kommentje:
És hogyan számoljam ki az oldott anyagot?
2019. jan. 8. 21:01
 3/8 anonim ***** válasza:
70%

A keverési egyenletet erre találták ki


W1×m1 + W2×m2 = W3 ×(m1+m2)


Ahol W1 az egyik oldat %-a, m1 tömege, W2 a második oldat %--a, m2 tömege és W3 a kevert oldat %-a.

2019. jan. 8. 21:03
 4/8 anonim ***** válasza:
35%

"És hogyan számoljam ki az oldott anyagot?"


tömegszázalék=oldott anyag tömege/össztömeg

w=20%=20/100=0,2

0,2=oldott anyag tömege/200g

oldott anyag tömege =0,2*200g=40g

A másiké meg 0,4*300=120

Szóval 160/500 a keveréké, az 32%.


Nem tudom ajánlani a keverési egyenletet. Ha érted a dolgot, akkor nem szükséges, ha meg nem érted és mechanikusan használod, akkor nem is fogod megérteni.

2019. jan. 8. 21:12
 5/8 A kérdező kommentje:
Nekem itt valami nem világos. Kiszámoltam, hogy az első oldatban 40 g oldott anyag van, a másodikban 120 g. Összeadtam, 160 g. A 160-at elosztottam a kettő oldat tömegével, azaz 500 g-mal. Az eredmény 0.32.
2019. jan. 8. 21:15
 6/8 anonim ***** válasza:
52%
A százalékszámítás megvan? Ahány százalék, annyi század. 0,32=32%, ahogy az elején írtam hogy 0,2=20%. A tört formát tömegtörtnek nevezik, a százalékos formát meg tömegszázaléknak, de tökéletesen ugyanazt jelenti a kettő, csak más a "ruhája". Ha valaminek a valószínűsége 1:1, az 1, azaz 100%. Ezek ugyanazt jelentik, csak máshogy öltözteted fel az adatot, ha jó ez a metafora.
2019. jan. 8. 21:19
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséged. Az a probléma, hogy a tanár csak leírja a feladat menetét, de elmagyarázni már nem magyarázza el. Pedig alapvetően nehéz feladat, csak hát így nehéz.
2019. jan. 8. 21:22
 8/8 A kérdező kommentje:
*nem nehéz
2019. jan. 8. 21:22