Honnan tudom, hogy melyik ez a szám?

Első kérdés az, hogy a 0,1,2,3,4,5 számjegyek felhasználásával hány különböző ötjegyű szám készíthető, ha mindegyik számjegy max. egyszer használható fel. Ezt kiszámoltam, hogy 600db. De a következő kérdés az, hogy miután növ. sorrendbe rendeztük a számokat, melyik a 374.? Itt teljesen elakadtam.

2019. jan. 6. 17:44
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Lépésről lépésre közelítjük:

1-essel kezdődő: 5*4*3*2=120db

hasonlóan 2-essel és 3-assal kezdődő is 120-120 db

Ez eddig összesen 360db.

Tehát 4-essel fog kezdődni a keresett szám.

Rögzítjük a 4-est, és a 2. számjeggyel folytatjuk növekvően:

ha ez 0, akkor 4*3*2=24 db van, ami több, mint 14.

Tehát 40 az első két számjegy.

Ha 401 az eleje, akkor 3*2*1 db van, hasonlóan, ha 402 az eleje. Ez eddig 360+6+6=372 db.

Tehát 403-mal kezdődik a szám

A 373-ik szám: 403124

a 374-ik pedig: 403125.

2019. jan. 6. 20:40
 2/6 A kérdező kommentje:
Az első 2 számjegyet értem, a többit nem.
2019. jan. 7. 18:07
 3/6 A kérdező kommentje:
Egyáltalán lehet ilyen feladat középszintű matek érettségiben?
2019. jan. 7. 18:26
 4/6 anonim válasza:
lehet ilyen feladat, és egyszerű is
2019. jan. 8. 21:12
 5/6 anonim válasza:
403152 a helyes megfejtes
2019. jan. 8. 21:14
 6/6 A kérdező kommentje:
De csak ötjegyű számokat kellett alkotni.
2019. jan. 11. 22:41