A valasz 16, valaki el tudna magyarazni miert?2019. jan. 6. 15:25
1/1 anonim válasza:
Az ellenállás:
R=ró*L/A
ahol L a hossz és A a keresztmetszet
Ha átöntöd, a térfogat megmarad:
V=A*L=A'*L'
Mivel az átmérő a fele lesz, a keresztmetszet negyedére csökken, a hossz emiatt a 4-szeresére.
Így a ró*L/A képlet számlálója 4-szeres lesz, a nevezője negyedére csökken, tehát 16-szoros lesz az ellenállás.