Az osztálykiránduláson először a tervezett 10 km-es távból 1 órán át 1,5/s sebességgel gyalogolva tettünk meg valamennyit,majd negyedórányi szünet után a hátralévő távolságot háromnegyed óra alatt tettük meg. Mekkora utat tettünk meg az első szakaszon? Mekkora sebességgel tettük meg a második szakaszt? Mekkora a csapatunk átlagsebessége?

2019. jan. 5. 18:42
 1/2 anonim ***** válasza:

Első szakasz:

Egy óra=3600 másodperc

3600(sec)*1,5(m/s)=5400(m)=5,4(km)

Negyed óra pihenő, tehát 0 m

Második szakasz:

Visszamaradt táv: 4600(m)

3/4 óra alatt megtéve (ami 2700 sec)

4600/2700=1,9(m/s)

Átlagsebesség: összes út (10 km)/ összes idő (2 óra)=10/2=5(!!km/h!! Eddig m/s-ben számoltunk!!!)=1,38(m/s)

2019. jan. 5. 21:18
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm!:)
2019. jan. 6. 15:33