Mekkora a forgáskúp palástjának középponti szöge, ha alkotója 40 cm, magassága 32 cm?


2019. jan. 2. 11:23
 1/3 anonim ***** válasza:

r^ + m^2 = a^2 képlettel kiszámolod a kúp alapkőrének sugarát.

r^2 + 32^2 = 40^2 ebből r=24 cm.


A kúp palástja P=r*pi*a=24*pi*40=960*pi. Ez a palást egy körcikk melynek sugara a kúp alkotója. A körcikk területképletét alkalmazva:

960*pi=40^2*pi*alfa/360 amiből alfa=216 fok.

2019. jan. 2. 12:19
 2/3 A kérdező kommentje:

Ebben is tudnátok segíteni?


Egy háromszög két oldalának hossza 42 cm és 30 cm. A közbezárt szög 100 fok. A harmadik oldal körül megforgatjuk a háromszöget. Mekkora a forgástest felszíne és térfogata???


Nem értem, hogy az alkotóval mi van.

2019. jan. 2. 12:21
 3/3 A kérdező kommentje:

az elsőre sikerült rájönnöm de én így csináltam:


kiszámoltam a sugarat (r)


alfa/360=2*24*pí/40^2*pí


és ezzel kiszámoltam az alfát. Így is jó?

2019. jan. 2. 12:24