Matekosok! Szerintetek ezt mégis hogy kell megcsinálni?


Egy egységoldaló négyzet oldalait mennyivel kell megnövelni, hogy az új négyzet területe két területegység legyen?


Határozza meg a növelés mértékének értékét két tizedesjegyre kerekítve.



2018. dec. 30. 12:27
 1/1 anonim ***** válasza:

Ez általános iskola. A négyzet terület egyenlő az oldalának négyzetével. Ha a-val jelöljük a ngyzet oldalát, akkor T = a * a

Tudjuk, hogy a * a = 1

A nagyobb négyzet oldala legyen x*a, ekkor:

x*a * x*a = 2

x² * a² = 2

Az előbb láttuk, hogy a² = 1, tehát:

x² * 1 = 2

x² = 2

x = négyzetgyök(2), amit számológéppel tudsz meghatározni.

2018. dec. 30. 12:40