Egy egységoldaló négyzet oldalait mennyivel kell megnövelni, hogy az új négyzet területe két területegység legyen?
Határozza meg a növelés mértékének értékét két tizedesjegyre kerekítve.
2018. dec. 30. 12:27
1/1 anonim válasza:
Ez általános iskola. A négyzet terület egyenlő az oldalának négyzetével. Ha a-val jelöljük a ngyzet oldalát, akkor T = a * a
Tudjuk, hogy a * a = 1
A nagyobb négyzet oldala legyen x*a, ekkor:
x*a * x*a = 2
x² * a² = 2
Az előbb láttuk, hogy a² = 1, tehát:
x² * 1 = 2
x² = 2
x = négyzetgyök(2), amit számológéppel tudsz meghatározni.