A nagy családban 4 gyermek van. Életkoruk: 6-9-12-18. Anyukájuk 60 db palacsintát süt. Ezt Életkoruk aránya szerint osztják el. Egyenként hány db-ot esznek?

Elore is koszonom a válaszokat.

2018. dec. 11. 15:15
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Össze kell adni az arány tagjait:

6+9+12+18=45


Az első kap 6/45 részt

A második 9/45-öt stb.


60-nak a 6/45-öt része: 60*6/45 = 360/45=8

Ugyanígy kiszámolod a többit is.

2018. dec. 11. 15:28
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2018. dec. 11. 15:30