Kiràly Bence kérdése:

Hogy kell megoldani ezt a Közgazdaságtan feladatot? Holnap délután ebből zh lesz. Így szól:


Egy tökéletesen versenyző iparág keresleti függvénye Q_D=6900-20P. Az iparág piacán az egyensúlyi ár 120 Ft/db.

Az iparág egy vállalatának változó költségfüggvénye VC=0,5Q^2+10Q, fix költsége FC=2000 határköltség függvénye MC=Q+10

a.) Mekkora az iparág termelése? Q=

b.) Mekkora egy vállalat termelése, feltételezve, hogy az összes vállalat költségfüggvénye azonos? Q=

c.) Hány vállalat működik az iparágban? (egész számra kerekítve) vállalat


2018. dec. 11. 10:29
 1/3 LeonScottKennedy ***** válasza:
A megoldás 42.
2018. dec. 11. 12:18
 2/3 anonim ***** válasza:
26%
Közgáz iskolából kibukni egyenes út közmunkásnak.
2018. dec. 11. 13:52
 3/3 anonim ***** válasza:

hogyha 120 az egynesúlyi ár, akkor


q=6900-20*120=4500db ennyit termel az összes gyár együtt.


Tökéletes piacon minden vállalatnál AC=MC (fedezeti pontban termelnek, nincs profit)

AC = (VC+FC)/Q = (0,5Q^2+10Q+2000)/Q = Q+10


Q-val beszorozva


0,5Q^2+10Q+2000 = Q^2+10Q

2000=0,5Q^2

4000=Q^2

Q=63,24db


Vállalatok száma: 4500/63,24=71,15 kb 71 vállalat.

2018. dec. 11. 14:58