Ha a gép pl 873 db jó terméket gyártott le az adott idő alatt és mellette 62 seljetet, azt hogyan tudom kiszámolni, hogy hány százalékos a selejtaránya?2018. nov. 29. 20:24
2/3 sharkxxx válasza:
Összesen legyártott: 873 + 62 = 935
62/935 = 0,06631
0,06631*100 = 6,631%
3/3 A kérdező kommentje:
Köszi :)
Már értem mit rontottam el: a selejtet a jóval osztottam, nem az összessel.
2018. nov. 29. 23:06