Hogyan számoljam ki egy gép teljesítményének hibaszázalékát?

Ha a gép pl 873 db jó terméket gyártott le az adott idő alatt és mellette 62 seljetet, azt hogyan tudom kiszámolni, hogy hány százalékos a selejtaránya?

2018. nov. 29. 20:24
 1/3 anonim ***** válasza:
62/(62+873)
2018. nov. 29. 21:27
 2/3 sharkxxx ***** válasza:

Összesen legyártott: 873 + 62 = 935

62/935 = 0,06631

0,06631*100 = 6,631%

2018. nov. 29. 22:29
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszi :)

Már értem mit rontottam el: a selejtet a jóval osztottam, nem az összessel.

2018. nov. 29. 23:06