Ezt valaki le tudná vezetni nekem? Már mindenhogy próbáltam és sehogy nem jövök rá.


79370=X+(X*2.5)

Az eredmény

X=22677


2018. nov. 27. 17:06
 1/2 anonim ***** válasza:

Ez

79370=×+(×*2,5)

A zárójel nem csinál semmit csak ott van.

79370=×+×*2,5 /átírva

79370=×+2,5×

79370=3,5× /osztok 3,5-tel

×=22677,14.... /keríkétes

x=2267

2018. nov. 27. 17:14
 2/2 sharkxxx ***** válasza:

79370 = x + x*2.5

79370 = x*1 + x*2.5 (Van ott egy rejtett 1-es.)

79370 = x*(1 + 2.5)

79370 = x*(3.5)

79370/3.5 = x

x = 22677,14

x = 22677

2018. nov. 27. 21:53