79370=X+(X*2.5)
Az eredmény
X=22677
2018. nov. 27. 17:06
1/2 anonim válasza:
Ez
79370=×+(×*2,5)
A zárójel nem csinál semmit csak ott van.
79370=×+×*2,5 /átírva
79370=×+2,5×
79370=3,5× /osztok 3,5-tel
×=22677,14.... /keríkétes
x=2267
2/2 sharkxxx válasza:
79370 = x + x*2.5
79370 = x*1 + x*2.5 (Van ott egy rejtett 1-es.)
79370 = x*(1 + 2.5)
79370 = x*(3.5)
79370/3.5 = x
x = 22677,14
x = 22677