egy szám( pl.:0.045) az hanyadik hatványa a 10nek

2018. nov. 25. 18:16
 1/7 anonim ***** válasza:
33%

Röviden itt van leírva:

[link]

A keresett értéket a következőbe beírhatod:

[link]

Érthető a negatív karakterisztika? Számológépeden van lg, vagy log gomb? log(100)=2 Kiírja? log(0.001)=-3 Kiírja?

log(0.045)0=-1.346787486 Kiírja?

2018. nov. 25. 18:43
 2/7 anonim ***** válasza:
50%

Erre való a logaritmus művelete,

"a" alapú logaritmus(b) = c --> a^c = b

azaz a példád alapján(tízes alapú logaritmus jele egyszerűbben csak "lg") lg(0,045) = -1,3468


De ha rákeresel a logaritmusra, bővebb, és normálisabb leírást is találni fogsz.(nem könnyű gyk matematikai egyenleteket szerkeszteni)

2018. nov. 25. 18:46
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönet a valaszokért! Én még nem tartok ott osztályban, hogy ezt vennénk. Legalább hamarabb megismerem. :)
2018. nov. 25. 20:08
 4/7 anonim ***** válasza:

Csak kiegészítés: A logaritmus egy kitevőt jelent, pont azt, amit kérdeztél. Pl:

log10(100) = 2

Vagyis tízes alapú logaritmus 100 egyenlő 2. Ez az a kitevő, amire az alapot (a 10-et) fel kell emelni (hatványozni), hogy 100 legyen az eredmény.

10^2 = 100

A te esetedben:

log10(0,045) = -1,347 (a számológép pontosabban megadja)

2018. nov. 25. 20:32
 5/7 anonim ***** válasza:

Nagyszerű, hogy így gondolod. Ma már nem is nagyon tanítják ezeket, amikor még nem volt zsebszámológép mindent így számoltunk ki. (Vagy logarléccel)

A második linken ugye "lejjebb" is mentél?

Kérdezz bátran - privátban is szívesen válaszolok neked.

2018. nov. 25. 20:34
 6/7 anonim ***** válasza:
0%

Utolsó, ezeknek már fogalmuk nincs a logarlécről, nem is hallottak róla. El is buknának rajta rendesen, mert gondolkodni is képtelenek sokan. A logarlécnél ugye meg a nagyságrendet fejben kellett megbecsülni. De ezek még két számot sem tudnak összeszorozni 10 alatt, nemhogy nagyságrendeket becsülni, mindenért a számológéphez nyúlnak mostmár...

Mostmár a hétjegyű logaritmustáblázatot sem kell tudni használni, bár ahogy elnézem sokan a függvénytáblájukat sem tudják... Érthetetlen, hogy hová butul a mai világ. Hova süllyedhet ezekután az oktatás még?

2018. nov. 25. 23:27
 7/7 tatyesz ***** válasza:

#6


Úgy látszik, a butulás téged sem kímélt, ugyanis sikerült a "most már" kifejezést kétszer is egybeírnod, holott ez a helyesírás szabályai szerint külön írandó. Ha pedig nem tudod a helyesírás szabályait, még akkor is ott van a helyesírás-ellenőrző a gyk-n, ami pirossal aláhúzza a mostmár-t.

2018. nov. 26. 09:43