Egy repülőtér parkolójában 2018 autó állt.15-tel több szürke, mint fehér. Pirosból 10-zel több parkolt a fehéreknél és kékből kettővel kevesebb a szürkéknél. A felsorolt színű autókból mennyi parkolt a repülőtéren?

Legkevesebb hány autónak kell kijönnie a parkolóbòl ahhoz, hogy a, legalább egy kék autó kijöjjön b, legalább 10 piros autó kijöjjön c, legalább 100 kék és 50 piros autó kijöjjön D, legalább 300 fehér autó kijöjjön E, az összes szürke autó kijöjjön?

2018. nov. 25. 14:03
 1/4 anonim ***** válasza:

S=F+15

P=F+10

K=S-2

S+F+P+K=2018.


Négy egyenlet, négy ismeretlen. Kérdés?

2018. nov. 25. 17:29
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha összeadod pl.az első 3 egyenletet:


3F+25+S-2=2018

2018. nov. 25. 17:31
 3/4 anonim ***** válasza:

És ezzel ugye


3F+25+F+13=2018


4F=1980


F=495. A többi magától adódik:

2018. nov. 25. 17:32
 4/4 anonim ***** válasza:

S=510


P=505


K=508


ellenőrzés:


495+508+505+510=2018, tehát jó a számítás.

2018. nov. 25. 17:34