Legkevesebb hány autónak kell kijönnie a parkolóbòl ahhoz, hogy a, legalább egy kék autó kijöjjön b, legalább 10 piros autó kijöjjön c, legalább 100 kék és 50 piros autó kijöjjön D, legalább 300 fehér autó kijöjjön E, az összes szürke autó kijöjjön?2018. nov. 25. 14:03
1/4 anonim válasza:
S=F+15
P=F+10
K=S-2
S+F+P+K=2018.
Négy egyenlet, négy ismeretlen. Kérdés?
2/4 anonim válasza:
Ha összeadod pl.az első 3 egyenletet:
3F+25+S-2=2018
3/4 anonim válasza:
És ezzel ugye
3F+25+F+13=2018
4F=1980
F=495. A többi magától adódik:
4/4 anonim válasza:
S=510
P=505
K=508
ellenőrzés:
495+508+505+510=2018, tehát jó a számítás.