Mennyi az eredeti ára egy cipőnek, ha az egyik boltban 35%-al felemelték, a másikban 10%-al lecsökkentették és az eredeti ár mindkét boltban ugyanaz volt, de most a két ár közti különbség 13.5 Ft?


#kacifántos-%
2018. nov. 21. 21:33
 1/1 anonim ***** válasza:

(eredeti ár * 1,35) – (eredeti ár * 0,9) = 13,5

eredeti ár * 0,45 = 13,5

eredeti ár = 13,5 / 0,45 = 30 Ft


ellenőrzés:

30 + (30*0,35) = 40,5

30 – (30*0,10) = 27

40,5 – 27 = 13,5 Ft

2018. nov. 21. 21:57