Ennek a fizika feladatnak mi a megoldása?


Eldobunk egy testet ferde hajítással, úgy, hogy 30 méter magasra; és 100 méter messze menjen.

A hajítás szögét, illetve kezdősebességét kell kiszámítani.



2018. nov. 13. 17:05
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

A pálya parabola, és a maximum pontjába rögzített origójú koordinátarendszerben az egyenlete y(x)=-C*x^2. Alakú. Mivel y(50)=-30, ezért -30=-C*2500, amiből C=3/250/m adódik. Mivel dy/dx=-2C*x=-0.024*x, ezért triviális, hogy a hajítás szögére


tg(alfa)=6/5=1.2 érvényes, amiből alfa=50,19 fok kapható.



Másrészt Felírod az energiamegmaradást:


0.5*v0^2=g*h+0.5*v0^2*[cos(alfa)]^2


v0-on kívül minden ismert, tehát a feladat megoldva. Kérdés?

2018. nov. 13. 18:35
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi!
2018. nov. 15. 16:10