Részletes levezetést ha kérhetek. Előre is köszönöm!2018. nov. 10. 13:55
1/2 anonim válasza:
két féleképpen is ki tudod számolni
1:
tudod h 0,1MPa nyomás és 20 celsius azt jelenti h a moláris térfogat 24dm3/mol
ebből látod h a Vm=V/n
és mivel a V-t és a Vm-et tudod így a molt számolod ki.
fontos h a cm3-mat dm3-ra váltsd át
n=V/Vm=0,512/24=0,021 mol
innen pedig n=m/M azaz M=m/n=1,236/0,021=58,86g
2:
használod az egyetemes gáztörvényt
pV=nRT
a p a nyomás pascalba
a V a térfogat m3 ba
n a mol
R az egyetemes gázállandó 8,314 kJ/molK
a T pedig a hőmérséklet Kelvinben
0,1MPa=100000 Pa
512cm3=0,000512 m3
100000*0,000512=n*8,314*293
51,2=2436n
0,021=n
és innentől ugyanígy átszámolod a moláris tömeget.
2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm
2018. nov. 10. 15:20