Valakii tudnaa ebben segíteni? SOS


1.)

Határozzuk meg az m paraméter értékét úgy,hogy az x²+mx+1=0 egyenletnek:


a.) egybeeső gyökei legyenek;. b.) Különböző válós gyökei legyenek; C.). Ne legyen valós gyöke.



2018. okt. 31. 16:29
 1/1 Székely Péter 3 ***** válasza:

x2 + mx + 1 = 0.


Teljes négyzetté alakítod:


(x + m/2)2 + 1 – m2/4 = 0


x + m/2 = négyzetgyök (m2/4 – 1)


azaz


x + m/2 = négyzetgyök (m2 – 4)/4)


Amennyiben az (m2 – 4)/4 kisebb 0, nincs valós gyök.

Ez akkor fordul elő, ha m2 kisebb 4, azaz m kisebb +2, nagyobb – 2.


Amennyiben az (m2 – 4)/4 egyenlő 0, akkor m = + 2, illetve m = - 2, ekkor egybeeső gyök van, a – 1, illetve a + 1.


Amennyiben az (m2 – 4)/4 nagyobb 0, két valós gyök a megoldás.

Ez akkor fordul elő, ha m2 nagyobb 4, azaz m nagyobb +2, kisebb – 2.

2018. okt. 31. 20:18