Függvény - érettségi feladat?


Adja meg a valós számok halmazán értelmezett x x 5x

2 a − másodfokú függvény

zérushelyeit! Számítsa ki a függvény helyettesítési értékét az 1,2 helyen!


Elvileg a zérushelyek: 0 és 5

A helyettesítési érték: – 4,56


De nem tudom hogyan jön ki :S

Köszönöm szépen a segítséget!


2018. okt. 10. 06:45
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

F(x)=x^-5*x függvény zérushelyet úgy számolod ki hogy egyenlővé teszed nullával.

x^2-5*x=0 Ez egy másodfokú egyenlet ami a megoldóképlettel megoldva x=0 és x=5 jön ki.

Az x helyére beírod az 1,2-aet akkor megkapod a helyettesítési értéket.

1,2^2-5*1,2=1,44-6=-4,56

2018. okt. 10. 07:02
 2/4 A kérdező kommentje:

ohhh basszus

köszönöm szépen!

2018. okt. 10. 10:05
 3/4 anonim ***** válasza:
66%
Első te profi vagy, hogy ebből ki tudtad hámozni a föüggvényt :)
2018. okt. 10. 14:18
 4/4 anonim ***** válasza:
Dehogy vagyok profi csak éppen ezt az érettségi feladatsort csináltam meg valamelyik nap. :)
2018. okt. 10. 15:08