Mik a hatványosság azonosságai?


Valaki le tudná írni a hatványozás összes azonosságát, amit szki. 9. osztályban tanítanak?

Meg azt, hogy, hogy kell megoldani egy ilyen komplett, törtes, zárójeles, feladatot?

[link]

például az f) feladatot a legalján


2008. nov. 4. 17:58
 1/3 anonim ***** válasza:

Hatvány hatványa a kitevő szorzata.

Azonos alapú hatványokat úgy szorzunk össze, hogy a kitevőket összeadjuk.

Azonos alapú hatványokat úgy osztunk el, hogy a kitevőket kivonjuk egymásból.

A törteknél pedig: ha a számlálóban és a nevezőben is szorzás van, akkor lehet egyszerűsíteni.

2008. nov. 4. 18:26
 2/3 anonim válasza:

A hatványozás azonosságai:

I. a^n * a^k= a^n+k

II. a^n / a^k = a^n-k

III. a^n * b^n =(a*b)^n

IV. a^n / b^n = (a/b)^n

V. (a^n)^k = a^n*k


A feladat: 3. / f) (remélem ezt kérdezted)Nem oldom meg, próbáld meg egyedül :D Nem szoktam más háziját megcsinálni, max. segítek benne.


1. Bontsd fel a zárójelet.

2. Vond össze az azonos alapú hatványokat. A nevezőben írd fel fordítva a tényezőket, így később könnyebb lesz.

3. Ráismerhetsz a II. azonosságra.

4. Ha konkrét számot kérdeznek, akkor számold ki, de elegánsabb a hatvány alak.

2008. nov. 4. 19:42
 3/3 A kérdező kommentje:

ez nem házi, ezt csak példának hoztam mert nem értem

amúgy köszi

2008. nov. 4. 20:18