az alapképlet tudom, hogy v=s/t.
Tud valaki esetleg segíteni?
2018. szept. 24. 12:53
1/2 anonim válasza:
Ha kiszámolni nem tudod, akkor rajzold fel grafikonon. Akkor fogja utolérni az autós a motort, amikor a két egyenes metszi egymást.
2/2 anonim válasza:
"az alapképlet tudom, hogy v=s/t."
Akkor már csak használni kell:
Autós autózik t időt.
Motoros motorozik t+1 időt. (Mivel a motoros 1 órával előbb indult el.)
Amikor utoléri az autós a motorost, az akkor van, akkor mindketten ugyanannyi utat tettek meg.
Tehát
s1=s2
vagyis:
v1*t1=v2*t2
beírva az adatokat:
40*(t+1) = 72*t
Megoldjuk:
40t+40=72t
40=32t
t=40/32 = 1,25 h
Ellenőrzés:
Motoros ment 2,25 órát (1,25+1)
2,25 óra alatt a motoros megtett: 90 km-t.
Autós ment 1,25 órát, megtett 90km-t.
"Hány kilométerre van ekkor B-től?"
Ez már gondolom megy egyedül is :)