Hány atom van 30 gramm vízben?

2018. szept. 24. 12:37
 1/3 anonim ***** válasza:

Egyszerűen egyenes arányosságokat kell használni:


Víz képlete: H2O

1 mol víz = 2*1 mol H + 1*1mol O = 2*1gramm+1*16gramm = 18gramm


30 gramm víz = 30/18 mól = 5/3 mól


1 mól = 6*10^23 atom

5/3 mól = 5/3 * 6*10^23 = 10*10^23=10^24 db atom

2018. szept. 24. 12:42
 2/3 A kérdező kommentje:
köszi
2018. szept. 24. 13:24
 3/3 anonim ***** válasza:

Jobban szeretem, ha képlettel dolgozunk. Hátha megérted ennek a logikáját.


A × n × m = M

A: Avogadro-szám (Függvénytáblázatból kinézed, mindig azonos)

n: Részecskék darabszáma az egész cuccban (ebben a példában a vízmolekulák darabszáma)

m: Részecske moláris tömege (erről később)

M: Az egész cucc tömege (A feladat megadta)


Most vízről van szó, a vízmolekula moláris tömegét atomonként össze kell legóznod a Mengyelejev-féle táblázatból:

m = mH + mH + mO


Úgy látom, a sok fenti adat közül már csak "n" ismeretlen, a többit kinézed máshonnan. Innentől egyenletmegoldással tudsz tovább haladni.

2018. dec. 6. 07:04