A) minden levél különböző és egy ládába több levelet is elhelyezhet.
B) egyforma reklámkiadványokat hozott, és egy ládába többet is? Elhelyezhet.
C) egyforma reklámkiadványokat hozott, és egy ládába legfeljebb egy kerülhet.
2018. szept. 23. 15:10
1/3 anonim válasza:
A) Ismétléses variáció.
Összes eset: 6^10. Ha az első nem kap, akkor 6^9 eset marad, tehát P = 6^9/10^6
B) Ismétléses kombináció. Összes eset: (10+6-1 alatt 6). Megint ha az első nem kap, akkor P = (9+6-1 alatt 6) / (10+6-1 alatt 6) = (14 alatt 6)/(15 alatt 6).
B) Ismétlés nélküli kombináció. P = (9 alatt 6)/(10 alatt 6)
2/3 anonim válasza:
Hú, az A) rossz!!! Összes eset: 10^6, P = 9^6/10^6.
Alapot és kitevőt felcserélni...
3/3 anonim válasza:
Attól függ, hogy mennyire szórakozott a póstás. :D