Egy szórakozott postás véletlenszerűen helyezi el a házban található 10 postaládába a lakóknak szóló 6 levelet. Mekkora a valószínűsége, hogy az első lakó nem kap semmit, ha? (többi lent)


A) minden levél különböző és egy ládába több levelet is elhelyezhet.

B) egyforma reklámkiadványokat hozott, és egy ládába többet is? Elhelyezhet.

C) egyforma reklámkiadványokat hozott, és egy ládába legfeljebb egy kerülhet.



2018. szept. 23. 15:10
 1/3 anonim ***** válasza:

A) Ismétléses variáció.

Összes eset: 6^10. Ha az első nem kap, akkor 6^9 eset marad, tehát P = 6^9/10^6


B) Ismétléses kombináció. Összes eset: (10+6-1 alatt 6). Megint ha az első nem kap, akkor P = (9+6-1 alatt 6) / (10+6-1 alatt 6) = (14 alatt 6)/(15 alatt 6).


B) Ismétlés nélküli kombináció. P = (9 alatt 6)/(10 alatt 6)

2018. szept. 23. 19:28
 2/3 anonim ***** válasza:

Hú, az A) rossz!!! Összes eset: 10^6, P = 9^6/10^6.

Alapot és kitevőt felcserélni...

2018. szept. 23. 19:35
 3/3 anonim válasza:
Attól függ, hogy mennyire szórakozott a póstás. :D
2022. jan. 12. 08:50