1,

Mely valós x értékre telejsül, hogy 2x-9-0,5(2x-10)/x+4=0


/=törtvonal


2,

Egy trapéz egyik alapja 4,8cm, a többi három oldala 3,2cm hosszúságú. Mekkora a trapéz területe illetve mekkorák a szögei?


3,

Egy háromszög a "béta" szög harmadrésze az "alfa"nak, de 20fokkal nagyobb a" gammánál". Mekkorák a háromszög szögei?


4,

Oldd meg a következő egyenleteket a természetes számok halmazán:

a, gyök alatt xnégyzet-7=3

b, gyök alatt x+1=x

c, gyök alatt x+2= gyök alatt 8-xnégyzet


5,

Határozd meg azt a legkisebb egész számot amely kielégíti a következő egyenlőtlenséget:

X-5/xnégyzet+5x-14>0


6,

Hány hatjegyű páros szám képezhető a 0,1,2 számjegyek felhasználásával?


7,

Számítsd ki a következő egyenlet gyökeit:

X+4/x-4 + x-4/x+4=64/xnégyzet-16


8,

15 labdarúgócsapat egyfordulós körmérkőzést játszott egymással. Átlagosan hány néző volt kint egy-egy mérkőzésen, ha összesen 249000 ember nézte meg azokat?


9,

Egy áru árát 30%-kal felemelték, majd a tavaszi vásárban az új árát 30%-kal mérsékelték.

a, mennyibe került végül az erdetileg 2400Ft-os áru?

b, hány %-kal változott az ára?


10,

Egy derékszögű háromszög területe 630cm2 átfogója 53cm. Mekkorák a befogói?


11,

Egy derékszögű háromszög köré írható kör sugara 7cm, legrövidebb oldala 3cm.mekkorák a háromszög szögei?



2018. aug. 30. 15:41
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Nem írjuk meg a házidat. Mindenre megvan a megoldás a függvénytáblázatodban, a füzetedben és tankönyvedben. Hajrá.
2018. aug. 30. 15:52
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem azt kértem, hogy megírja valaki helyettem, hanem azt, hogy valaki segítsen, mert nem egyáltalán nem értem
2018. aug. 30. 15:54
 3/8 anonim ***** válasza:
Akkor nyugodtan írd le, hol akadtál el.
2018. aug. 30. 16:02
 4/8 A kérdező kommentje:
A szabályokat tudom, csak nem tudom alkalmazni őket
2018. aug. 30. 16:13
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
Kellemetlen. Viszont ezért vannak a példák a füzetedben.
2018. aug. 30. 16:19
 6/8 A kérdező kommentje:
Ah istenem miért nem lehet segíteni, ha érted?! A füzetemben konkrétan nincs semmi, mivel a matek tanárom nem tanított semmit egész évben. A szabályokat leírtuk és ennyi. Nem azért fordultam ide, mert annyira jó volt leírni azt a tizen valahány kérdést.. Tehát nem értem miért nem lehet segíteni..
2018. aug. 30. 16:30
 7/8 bollocks ***** válasza:
Értem én, hogy szar a tanár, meg nem adta le az anyagot, de egész nyáron meresztetted a segged, és odáig sem jutottál, hogy BELEKEZDJ ebbe a 11 feladatba. Írd le, hogy melyikben hol akadtál el, és mindenki segít majd, de helyetted nem csináljuk meg őket.
2018. aug. 30. 19:50
 8/8 anonim ***** válasza:

11,


A derékszögű háromszög köré írható kör sugara egyenlő az átfogó felével (Thalesz tétel megfordítása). Ezért az átfogó c=14cm. Legrövidebb oldala a=3 cm.

sin(alfa)=a/c=3/7

Innen alfa=... (keresd vissza géppel!).


10. Derékszögű háromszög területe: a*b/2=630

Pitagorasz tétel: a^2+b^2=53^2

Ez egy kétismeretlenes ,másodfokú egyenlet. Oldd meg!!!


9.

emelik +30%-kal akkor 130%=1,3

csökkentik -30%-kal akkor 70%=0,7

a) 2400*1,3*0,7=... számold ki!


8.Összesen 15*14/2 meccset játszottak azaz 105.

Ha 105 meccsen voltak 249000-n akkor hányan voltak egy meccsen. Egy egyszerű osztással megkapod.


7. Gépeld már le egyértelműen (használj zárójeleket)!


6.Egy szám páros, ha páros számra végződik. Esetünkben vagy 0-ra, vagy 2-re végződik.

Első helyre 2 számjegyet írhatsz, mert nullával nem kezdődhet. 2. 3. 4. 5. helyre 3 számjegyből választhatsz. 6. helyre csak 0-t vagy 2-t írhatsz.

Eredmény: 2*3*3*3*3*2=... Számold ki!


Na megyek iszom egy sört...

2018. aug. 30. 21:25