Koordinátageometria: hogyan tudnám megoldani ezt a feladatot?


A térképre helyezett koordinátarendszerben két pont koordinátája: A(-3;1) és B( 5;3). Egy kerékpáros nyílegyenes AB úton állandó sebességgel halad, és 1 óra alatt jut el az A pontból a B pontba. Adjuk meg a koordinátáit annak a pontnak, amelybe a kerékpáros az A pontból elindulva

a) fél óra, b) másfél óra, c) két óra, d) öt óra múlva ér el.


az a) és a b) feladatrész még ment.. A válaszokat előre is nagyon köszönöm.



2018. aug. 25. 15:01
 1/1 sharkxxx ***** válasza:

A(-3;1)

B( 5;3)

AB = (5-(-3);3-1) = (8;2)

V = A + (t*8;t*2) = (-3+t*8;1+t*2)

ahol:

V - Végpont.

t - Az idő órákban.


a)

t = 0,5

V = (-3+t*8;1+t*2) = (-3+0,5*8;1+0,5*2) = (-3+4;1+1) = (1;2)


b)

t = 1,5

V = (-3+t*8;1+t*2) = (-3+1,5*8;1+1,5*2) = (-3+12;1+3) = (9;4)


c)

t = 2

V = (-3+t*8;1+t*2) = (-3+2*8;1+2*2) = (-3+16;1+4) = (13;5)


d)

t = 5

V = (-3+t*8;1+t*2) = (-3+5*8;1+5*2) = (-3+40;1+10) = (37;11)

2018. aug. 25. 21:50