Figyelem, nem a vektorokkal történő vegyes szorzatra gondolok! Sima középiskolás algebra, mégpedig szorzattá alakítás.2018. aug. 16. 23:31
1/9 anonim válasza:
Szorzattá alakítani lehet kiemeléssel (ez lehet"trükkös" is), nevezetes azonosság alkalmazásával, illetve másodfokú kifejezés esetén pl. megoldó képlet segítségével meg lehet adni a gyöktényezős alakot. De mit értesz ez esetben vegyes szorzat alatt? Mi a konkrét feladat? És sokszor nem elég egy lépés, vagy módszer az átalakításhoz.
2/9 anonim válasza:
nem tudom mire gondolsz pontosan a "vegyes" kapcsán:
8+16+32 = 8(1+2+4) voilá már is szorzattá alakult (ez egyébként a kiemeléses módszer)
3/9 A kérdező kommentje:
#1 Mit értesz "trükkös" kiemelés alatt?
2018. aug. 17. 13:23
4/9 A kérdező kommentje:
Sajnos nem tudom. Van egy feladat, és oda van írva, hogy a kifejezéseket alakítsam vegyes szorzattá.
2018. aug. 17. 13:24
5/9 anonim válasza:
talán ha a konkrét feladatot kiírod könnyebben tudunk tippet adni
6/9 A kérdező kommentje:
Rájöttem. Nem vegyesszorzattá alakítás, hanem vegyes szorzattáalakítás. Úgyhogy most már világos.
2018. aug. 17. 14:19
7/9 anonim válasza:
"Trükkös" alatt pl. ilyenre gondoltam:
x^4-x^3-x+1=x^3(x-1)-(x-1) //külön kiemeltem az első két tagból és külön a második kettőből, majd kiemelem az (x-1)-et:
(x-1)(x^3-1), és azonossággal, vagy más "trükkel", vagy polinomosztással szorzattá alakítom a második zárójeles kifejezést:
(x-1)(x-1)(x^2+x+1)=(x-1)^2*(x^2+x+1)
8/9 A kérdező kommentje:
Bocsi, még egy kérdés. Mit értesz "polinomosztás" alatt? Én csak azt látom, hogy a nevezetes azonosságokat használod.
2018. aug. 18. 19:04
9/9 anonim válasza:
Polinomosztás: mikor két polinomot egymással elosztunk.
Több módszert írtam vagylagosan az x^3-1 felbontására, de csak az egyiket alkalmaztam. Pl. x-1-gyel is eloszthattam volna az x^3-1-et.