Mivel magyarázható, hogy a házi feladatok megoldása kapcsán sok a figyelmetlen diák?
Sokan pl. feltesznek ide is egy matematika feladatot, elvárva, hogy valaki kompletten bemutassa a részletes megoldást.
Még arra sem méltatják egyesek magukat, hogy megkezdjék a megoldást, és közöljék, hogy miben akadtak el.
Ha olyan válasz érkezik, amely pusztán a megoldás menetére vezetné rá a diákot, azonnal rávágja, hogy nem érti. Pedig lehet, hogy egy alaposabb átolvasása a válasznak elegendő segítség lenne a feladat szinte önálló végiggondolásához és a megoldás levezetéséhez.
A kérdésem inkább arra irányul, miben kereshetjük az okát annak, hogy sok diák hozzáállása nem megfelelő, mert valamiért egy olyan beidegződés van sokakban alapból, hogy ő ezt úgysem érti.
Meg sem próbálja, de nem érti, rögtön rámondja, bebeszéli magának...
Az oktatás hibája ez?
A motiválatlanságé?
Esetleg a rossz szülői példa?
Az iskolatársaktól vett gondolkodásmód?
A média hatása?
Vagy egyszerűen csak a hanyagság?
Nagyon le lennének terhelve a mai diákok?
Szerinted miben keresendő a fő ok? Hogyan lehet javítani ezen?
Szerintem hanyagság, valamint az, hogy vannak olyan tanárok (tisztelet a kivételnek!), akiknek nem az a fő szempont, hogy a gyerek megértse amit tanul. Hanem az, hogy a tantervben leírtak közül mindent megtanítson nekik olyan tempóban, ahogy az le van írva. De az ilyeneket én nem is értem meg, mert én általános és középiskolában az osztálytársaimat kérdeztem meg vagy segítettem nekik ha valamelyikünk elakadt valamiben, nem idegeneket... Valaki csak volt az osztályban, aki tudta a megoldást.
A fő oka a lustaság.
Kedves Kérdező!
"Szerinted miben keresendő a fő ok? Hogyan lehet javítani ezen?" - kérdezed. Mi a TE véleményed?
És arról mi a véleményed, hogy ma, 10:39 -kor feltett kérdésre 19 óráig senki sem válaszolt? Sok minden megváltozott itt (IS) az utóbbi években:
Félve szólok hozzá, mert látom, hogy az eddigi válaszok le vannak pontozva. :\
Én úgy gondolom, hogy a legfőbb problémaforrás az, hogy a diákok figyelme máson van.
Ameddig nem volt internet, addig az ember fia eldönthette, hogy suli után magába roskad az unalomtól vagy megcsinálja a házi feladatát. Most az van, hogy a diák 8-10 tanóra után hazamegy éhesen, fáradtan, leül az internet elé és benne ragad. A szorgalmas diák esetleg leül a házit megcsinálni, elmegy vele 2 óra, közben besötétedik, vacsorázni is, mosakodni is kellene, de még mindig ott tart csak, hogy a házi kész, de nem tanult semmit és akkor a tanulás mellett még egy teljes anyagismétlés sem ártana a dogákra. Egyik nap úgy dönt, hogy majd tanul máskor, ebből aztán az lesz, hogy felgyülemlik a sok anyag, elmegy az életkedve a tanulástól. Nem csoda, hogy így MOTIVÁLATLANOK lesznek.
Az előző nyilván az OKTATÁS HIBÁJA is, hiszen nem kellene napi 8-10 órákat betenni az órarendbe és mellé tömérdek házi feladatot kiosztani. Ugyanakkor azt is látni kell, hogy az oktatási rendszert nem lehet alapjaiban megbolygatni, mert az mindent lerombolna maga körül. Hiányzó tudással mennének a diákok középbe, aztán ugyanígy egyetemre vagy főiskolára. Az egyetem meg nem engedheti meg magának, hogy olyan alap dolgokat tanítson meg, amit már középiskolában kellett volna. Habár a hiányzó tudás még most is megvan, középben ezért szokták rögtön ismétlések sorozatával kezdeni az első évet, ami egyébként a diákok felét megintcsak demotiválja. Meg persze a mai világban már ott vannak az európai kapcsolatok is, figyelni kell arra is, hogy ha valaki külföldön akar továbbtanulni, akkor azért az alapok ugyanúgy meglegyenek tanítva a fejébe, szóval az sem opció, ha drasztikusan megcsapolják az anyagot.
Nem tudom hogyan lehetne javítani ezen. Diplomás emberek keresik a megoldást az oktatási problémákra, de még ők is falakba ütköznek.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!