Ha két esemény diszjunkt akkor egyben független, de ha két esemény független, akkor nem feltétlen diszjunkt? Ha két esemény diszjunkt, akkor arra mondjuk, hogy egymást kizáróak?

Nagy a kavarodás itt :S

2018. jún. 29. 19:29
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha diszjunkt, akkor alapból nem független!

Hiszen, ha az egyik teljesül, akkor a másik már nem teljesülhet ugye, tehát nem függetlenek.

2018. jún. 29. 19:49
 2/3 A kérdező kommentje:
tehát ha diszjunkt, akkor nem függetlenek, de attól hogy függetlenek nem feltétlen diszjunktak...ez így igaz?...és ha diszjunkt akkor azok az egymást kizáróak (válaszodból ez jött le)
2018. jún. 29. 20:07
 3/3 anonim ***** válasza:

Na várj, definiáld a "diszjunkt" fogalmát.

Nálam a diszjunkt a kizárást jelenti konkrétan.


A függetlenség és a kizárás teljesen más fogalmak, egyik sem következik a másikból.

Pontosabban, ha két esemény független, akkor nem lehetnek kizáróak, mert akkor már nem függetlenek.

Két esemény függetlenségére kétféle (ekvivalens) definíció is lehet:

(1) ha P(A*B)=P(A)*P(B)

(2) P(A ha B)=P(A*B)/P(B)

2018. jún. 29. 22:49