Nagy a kavarodás itt :S2018. jún. 29. 19:29
1/3 anonim válasza:
Ha diszjunkt, akkor alapból nem független!
Hiszen, ha az egyik teljesül, akkor a másik már nem teljesülhet ugye, tehát nem függetlenek.
2/3 A kérdező kommentje:
tehát ha diszjunkt, akkor nem függetlenek, de attól hogy függetlenek nem feltétlen diszjunktak...ez így igaz?...és ha diszjunkt akkor azok az egymást kizáróak (válaszodból ez jött le)
2018. jún. 29. 20:07
3/3 anonim válasza:
Na várj, definiáld a "diszjunkt" fogalmát.
Nálam a diszjunkt a kizárást jelenti konkrétan.
A függetlenség és a kizárás teljesen más fogalmak, egyik sem következik a másikból.
Pontosabban, ha két esemény független, akkor nem lehetnek kizáróak, mert akkor már nem függetlenek.
Két esemény függetlenségére kétféle (ekvivalens) definíció is lehet:
(1) ha P(A*B)=P(A)*P(B)
(2) P(A ha B)=P(A*B)/P(B)