Megoldanátok ezt a néhány kombinatorika feladatot nekem?


5 féle fagyi fajta van és hármat szeretne venni a fiú.

a)

• Hányféleképpen választhat?

• Hányféleképpen választhat, ha számít a sorrend?

b)

14 fiú 2 napra kirándulni megy. Éjszakára megszállnak. 1 db 8 férőhelyes, 1 db 4 férőhelyes és 1 db 2 férőhelyes szobában alhatnak.

Hány féleképpen alhatnak?


10 vezeték közül 4 meghibásodott, 6 ép. 5 hívást kezdeményeznek.

Mi a valószínűsége annak, hogy 2 rossz és 3 jó lesz.

Ismétlés nélküli mintavétellel számoljon!


A légkondicionálók 0,1 ; 0,15 ; 0,2 valószínűséggel romlanak el.

Mi a valószínűsége annak, hogy 1 alkalommal,

a) egyik sem működik

b) mindegyik működik

c) legalább 1 működik

d) legalább 1 nem működik



2018. jún. 10. 09:07
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Fagyi feladat:

Ha nem szàmìt a sorrend mert pl kehelybe kéri akkor 5 alatt a 3 féleképpen kaphat három külonböző gomböcot. (10 féleképpen).

Ha számít a sorrend mert pl tölcsérbe kéri akkor 5*4*3=60 féleképpen.


Fiús feladat:

(14 alatt8)*(6 alatt4)*(2 alatt2)=...


Vezet3es feladat:


(4alatt2)*(6alatt3))/(10alatt5)=...


Légkondis példa:

A) 0,1*0,15*0,2=...

B) 0,9*0,85*0,8=...

C) 1-0,1*0,15*0,2=...

D) 1-0,9*0,85*0,8=...

2018. jún. 10. 11:46
 2/4 A kérdező kommentje:
köszönöm, nagyon sokat segítettél most! :)
2018. jún. 10. 14:38
 3/4 A kérdező kommentje:
ötös is lett a matek vizsgám ;)
2018. júl. 23. 16:12
 4/4 anonim ***** válasza:
Gratulálok. Örülök, hogy segíthettem.
2018. júl. 24. 04:46