2018. máj. 22. 21:22
1/3 anonim válasza:
Ez függ a test alakjától mivel a 20 cm-ből nem derül ki hogy a térfogat hány százaléka van víz alatt.
2/3 anonim 



válasza:





Igazából nem kell az, hogy 20cm látszik ki.
Felhajtó erő egyenlő a G erővel.
m*g=Ffel
ugyebár a m = V * ró
V * ró * g = Ffel
ró = Ffel/(V*g)
Amúgy meg, ha nem lenne megadvan mondjuk a felhajtó erő akkor keresztmetszetet jelöljük q-val. De mivel megadták a felhajtóerőt ezért nem szükséges, hogy mennyire látszik ki a vízből...
q*d*ro*g=q*(d-h)*róv*g ahol a d a testnek a teljes magassága a h meg ami kilátszik a vízből.
3/3 anonim 



válasza:





Kicsit fokozd a feladatot gyakorlásképpen. Ha a test vízbe van és olajat öntünk a testre akkor az a testet hány cm-rel lepi el az olaj? Az utolsó képletből indulj ki amit írtam, csak kicsit máshogy kell variálni majd behelyettesíteni. ;)