Mennyi a derivaltja? G (x;y) =xy^2-y/x


2018. máj. 15. 18:54
 1/4 Timofiev ***** válasza:
100%
2018. máj. 15. 19:17
 2/4 anonim ***** válasza:
0%

Hm, nem könnyű kérdés. Először azt kellene tisztázni, hogy milyenek a "változó viszonyok".

Ugye mint látod, ez egy két ismeretlenes egyenlet, így nehéz kiszámolni a változó viszonyokat, mert nem tudod mi változik mivé.

Felbontjuk először a zárójelet, így lesz

G + G^2 + 2 G^2 = xy^2 -y/x


Eddig remélem minden tiszta.

Kivonjuk a G-ket (hoc monumentum non sine multis lacrimis), így lesz:

G^2 = x; G = y/-y


Az igazságosság okosság nélkül sokat elér, de igazságosság nélkül az okosság semmire sem megy.

2018. máj. 16. 23:17
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
2-es válaszoló, te mi a lótúrót csináltál, már bocsánat?
2018. máj. 17. 01:43
 4/4 anonim ***** válasza:
x vagy y szerint?
2018. máj. 27. 18:32