Hány mol/dm3 koncentrációjú az az oldat, amelynek 200 cm3 -e 0,8 g NaOH-t tartalmaz?

Köszönöm szépen előre is a segítséget!

2018. máj. 8. 11:45
 1/1 anonim ***** válasza:

Így ránézésre: ugy 1 dm^3 = 1000 cm^3, tehát ha 200 cm^3 0,8 g NaOH-t tartalmaz, akkor 1000 cm^3 éppen 5*0,8 g = 4 g-ot fog. A NaOH moláris tömege éppen 40 g/mol, tehát ez (4 g)/(40 g/mol) = 0.1 mol-t fog tartalmazni, azaz éppen 0.1 mol/dm^3-es.


Általában, képlettel:

Cmol = n/V = m/(M*V).

2018. máj. 8. 15:08